Embed

Saç Örgü Süveter ve Yapılışı

 saç örgü süveter ve yapılışı,örgü bayan süveteri ve yapılışı,bayan örgü süveter modeli ve yapılışı,bayan örgü modelleri 

Model : Saç Örgü Süveter
Bakımlıyız.Com - Nako Saç Örgü Süveter ve Yapılışı Malzeme : Nako Panda
Renk No : 1794 (5 Yumak )
Şişi No : 7
Örgü Şekli : Düz örgü, saç örgüsü
ARKA :
80 ilmek başlanır, 14 sıra 2+2 lastik örülür, düz örgüye geçilerek 80 sıra örülür.
Kol eksiltmesi 2+1+1 şeklinde yapılır. 38 sıra daha düz örülür, bir defada düz kesilerek kapatılır.
ÖN :
76 ilmek başlanır, 14 sıra 2+2 lastik örülür, düz örgüye geçerken ilk sırada ara ara arttırılarak 94 ilmek elde edilir. Saç örgüye başlamak için 19 ilmek düz + 2 ters+ 8 dü + 2 ters şeklinde 5 adet saç örgüsü kurulur. Saç örgüleri kısa ve uzun aralıklarla çaprazlanarak yapılır. (3 kısa kıvrımlı – 8 sırada bükülen – saç örgüden sonra 1 uzun kıvrımlı - 22 sırada bükülen - saç örgü) yapılır ve bu işlem yer değiştirilerek yapılır. Yani 1 uzun kıvrımlının yanında 3 kısa kıvrımlı yer alır. 80sıra bu şekilde örülür kol kesimleri yapılır (3+2+1+1 )
18 sıra örülerek yaka için eksiltmeler yapılır. Kenarlarda 40 ilmek kalınca ortadan 10 ilmek kapatılır ve yakanın iki tarafı ayrı ayrı örülür. Yaka eksiltmesi ( 4+3+2+1 ) şeklinde yapılır. Omuzlarda 31 ilmek kalınca kesilerek kapatılır. (yakanın diğer tarfında da aynı işlem uygulanır.)
YAKA :
Tek omuz dikilerek tüm yakadan 70 ilmek çıkarılır 7 sıra 2+2 lastik örülür, kesilerek kapatılır. Aynı işlem kol ağızları için tekraralanır. 64 ilmek çıkarılır 7 sıra 2+2 lastik örülür, kesilerek kapatılır. Yan dikişleri ve diğer omuz dikilerek örgü bitirilir. 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !